Media

LVI-alan palvelevana asiantuntijana viestimme alan asioista avoimesti ja luotettavasti.

Mediasuhteet

Toimitusjohtaja Jari Syrjälä, p. 050 352 5120, jari.syrjala@lvi-tu.fi

Viestintäasiantuntija Pipsa Hiltunen, p. 0400 287 939, pipsa.hiltunen@lvi-tu.fi

Liiton alueelliset yhteyshenkilöt LVI-asioissa

Pääkaupunkiseutu                   

Toimitusjohtaja Jussi Kuusela, Amplit Oy
jussi.kuusela@amplit.fi, p. 010 588 51

Toimitusjohtaja Pertti Parvikoski, PGP-Putki Oy
pertti.parvikoski@pgp.inet.fi, p. 0400 464 365

Toimitusjohtaja Heikki Pesu, Are Oy
heikki.pesu@are.fi, p. 020 530 5500

Toimitusjohtaja Pekka Pöykkö, Consti Talotekniikka Oy
pekka.poykko@consti.fi, p. 050 4324822

Toimitusjohtaja Martti Saarnio, LVI-Trio Oy
martti.saarnio@lvi-trio.fi, p. 0400 617 913                                                        

Kanta-Häme                                                                                                                      

Toimitusjohtaja Timo Nummela, Vesinummela Oy
timo.nummela@vesinummela.fi, p. 0500 904 097

Pirkanmaa                                                                                                                          

Toimitusjohtaja Pasi Tamminen, LVI-Tamminen Oy
pasi.tamminen@lvi-tamminen.fi, p. 0500 411 933

Kainuu                                                                                                                                  

Toimitusjohtaja Ville Hälinen, LVI-Aitta ja Putkimiehet Oy
ville.halinen@hanakat.fi, p. 0500 680 382

Lappi

Toimitusjohtaja Pentti Sieppi, Putkiasennusliike Lämpölukko ky
pentti.sieppi@pp.inet.fi, p. 040 512 9758

Pohjanmaa

Toimitusjohtaja Heikki Saari, LVI-Saari Oy
heikki.saari@hanakat.fi, p. 06 474 0600

Savo

Toimitusjohtaja Kai Simola, Star Expert Oy
kai.simola@starexpert.fi, p. 050 3702377